DODOWEB - stránky o všem možném (někdy i nemožném)  

Webmaster: Pavel Dziadzio
mailto: dodo(zavináč)dodoweb.cz

O webu...

Kontakty - O webu - O autorovi

Kontakt  

Webmaster: Pavel Dziadzio
Email: dodo(zavinac)dodoweb.cz

O webu 20.01.2009

Pár slov z historie tohoto webu...

Historie těchto stránek se začala psát někdy kolem února roku 2004. Přesně už si nepamatuju, přece jenom nějaký ten pátek už utekl. Co vím ale jistě, že původní verze (no spíše takový náznak, prototyp...) těchto stránek vznikl víceméně jako experiment s pozicováním. Tehdy se jednalo o čisté HTML s trochou CSS kolem, o designu raději ani nemluvím :-D. Po zjištění, že experiment s pozicováním se docela povedl, mi ale bylo líto to celé nevyužít, proto jsem se rozhodl k vytvoření vlastních osobních stránek. Zaregistroval jsem si hosting na webzdarma.cz, no a takhle nějak vznikl DODOWEB (tehdy ještě dodoweb.wz.cz).

Původně jsem měl v plánu spostu věcí, které bych na stránky mohl dát a o čem psát, ale plány se moc neuskutečnily... Nejspíš to bylo tím, že jsem v té době objevil JavaScript a začal si hrát :-) (Ostatně na starém webu to je docela zřejmé, místo přidání nějakého obsahu přibyly různé animované vyjiždějící menu, kontextové menu a spousta dalších "blbinek").

S postupem času tu proběhlo docela dost změn, resp. změnilo se skoro vše. Z prapůvodních stránek zůstala snad opravdu jen ta kostra layoutu pozicováním. Někdy začátkem roku 2005 vznikl nový vzhled webu, který zůstal až na pár drobných úprav zachován až do dnes. Pak ovšem nastalo období, kdy jsem se k DODOWEBU nedostal snad vůbec (když toho času je tak málo...). A bohužel to trvá prakticky pořád.

Další dalo by se říct zlomový okamžik je až rok 2009, jeho začátek, kdy byly stránky přesunuty na novou adresu www.dodoweb.cz a kvůli tomu proběhly početné změny a úpravy. Nejvýraznější je asi kompletní přechod na PHP, předělání stránky s Downloady, možnost vyhledávání a s přechodem na nový hosting spojená zvýšená stabilita a dostupnost stránek. Jako další proběhla mírna "čistka" od zbytečných, neaktuálních a neplatných věcí.

Tolik stručně o vývoji DODOWEBu. V dohledné době zatím žádné další velké změny neplanuju a web bude funogvat hlavně jako prezentace některých mých projektů a pro další především pracovní účely.

O autorovi 20.01.2009

A nakonec pár slov o mně, autorovi těchto stránek.

Jak jste si už mohli všimnout, jmenuju se Pavel Dziadzio. Teď se asi děsíte toho jména :-) ale nemusíte. Je to původem polské jméno a s notnou dávkou "počeštění" by se to dalo přečíst jako ďaďo. No zkrátka jméno jako přímo ztvořené pro vymýšlení různých (někdy rádoby) vtipných přezdívek:-). Takže už od malička na mě pokřikovali všelijak. Jednou se vyvrbila další přezdívka - DODO, která se mi nějak ani nevím proč zalíbila až jsem ji nakonec začal používat dobrovolně. (Ano, podle této přezdívky je pojmenován i tento web.)

Mé rodné město, kde stle přebývám je Rychvald (kousek vedle Ostravy). I když teď už to je tak napůl s Brnem, kde momentálně studuju. Ale i tak se rád vracím domů, je tam klid (no i když to je relativní, lépe řečeno klid od velkoměsta).

...

Hlavní části:

:: Úvod
:: Novinky
:: Moje práce
:: Tvorba webu
:: Elektronika
:: Download
:: Ostatní
:: O webu
:: Odkazy
:: Vyhledávání